SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl

Forum programosy.pl

 • Post przez PooH » 9 Lut 2006
  Niezmiernie drażni mnie też to, że lepsi zawodnicy sprowadzeni do mojego klubu mimo tego, że grają to tracą na wartości. Why? Czy w jakiś sposób umiejętności zawodników wzrastają wraz z graniem i cena? Może pamiętasz jakieś talenciki?

 • Post przez Telepatyczny » 9 Lut 2006
  Hmm z talentami jest ciężko powiedzieć. Ja rzadko kupuję gwiazdy (z reguły żal mi na nich kasy). Najczęściej prowadzę jakiś klub w ligach typu łotewska, islandzka itp. Wybierasz jedną drużynę, która jest najlepsza w danej lidze, wtedy zdobywasz mistrzostwo, sporo kasy i oczywiście prawo do gry w LM. Wtedy możesz poeksperymentować z talentami a mój sposób na nich jest taki: kupujesz zawodników, którzy teraz są dobrzy :)  tak tak.. dziwnie to brzmi, ale opłaca się kupić Wiltorda czy Henry’ego, którzy aktualnie w SWOS są niewiele warci. Obserwujesz ich przez 5-7 meczów. Jeżeli tracą na wartości, to sprzedaj i spróbuj z innymi. I pamiętaj o taktyce! Jeżeli źle ustawisz zawodnika, ten również niestety szybko traci na wartości. Taki przykład w 4-4-2 gdzie masz 2 skrzydłowych oraz defensywnego i ofensywnego pomocnika. Defensywny powinien być obrońcą i to najlepiej jakiś w miarę dobry, który we wcześniejszym klubie grał na środku obrony. Zawsze się sprawdza :).

 • Post przez PooH » 9 Lut 2006
  Jadę teraz Stomilem Olsztyn w polskiej kopanej. Taki lokalny patriotyzm (miejscowość: Wałcz)... ech pierwsza liga kiedyś była. Ja w takim klubie jak Stomil lubię sprzedać praktycznie wszystkich obecnych na początku zawodników i próbować tych z trial-u albo rezerw. Czasami trafi się całkiem nie gorszy kopacz. Co o tym sądzisz? Trafiłeś na jakiegoś gościa w ten sposób? I jak dobierać bramkarzy? Ja czytałem ze wystarczy, żeby to był gość z pozycją Gk... bo i tym debeściakom trafiają się szmaty (Kahn...). Teraz próbuję Gk z Kolumbii za 350k. Z niezłych lat są te składy.

 • Post przez Telepatyczny » 9 Lut 2006
  To różnie. Jeśli bawi Cię opcja kariery i grasz każdy mecz, to musisz kupować innych zawodników. Jeżeli grasz tylko w sposób na wyświetlenie wyników, to znowu inaczej. :) Polecam Ci encyklopedię graczy na: www.kormoran.trzepak.pl/swos
  Zatem jeśli grasz to najważniejsze jest CVF albo SVF dla napastników. Dla środkowego pomocnika (pomocników) H (wykorzystywane tylko przy kornerach) T i S (lub C). Obrońcy to już chyba nie muszę pisać. Ale zawsze robisz wg uznania. Ja osobiście nuże się po jednym sezonie ciągłej gry, więc potem już tylko menadżeruję i szukam zawodników.
  Jeśli chodzi o tych trial’ów i innych wypożyczeń loan, to jakoś nie lubię, bo wtedy najczęściej zawodnicy są fikcyjni (zbitki nazwisk i imion z ligi) bardziej jakoś lubię grać tymi normalnymi ;]
  Nowe aktualizacje charakteryzuje nie ten sam klimat, bo te stare składy jakoś fajniejszą atmosferę wprowadzają.

Źródło: http://forum.programosy.pl

Autor: Bliszka, Data: 31.03.2015