SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl

Piłka z lotu ptaka

Inne podejście do rozgrywki (od widoku z trybun - 1983 rok) zaserwowano w wydanym w 1988 roku na C64 MicroProse Soccer. Twórcy postanowili zrezygnować z pseudo 3D i zaprezentowali zabawę w widoku z lotu ptaka. Dzięki temu gracz miał lepszy ogląd na boiskową sytuację. To jednak nie jedyna zmiana. Sterowanie było uproszczone, a developerzy postawili na zręcznościową rozgrywkę. Najważniejsza była zabawa, dlatego też pojawiły się takie „ekstrawagancje”, jak bananowy strzał (piłka omijała obrońców przeciwnika oraz bramkarza i wpadała do siatki).

W grach z 1989 roku dodano m.in. powtórki, możliwość ustawienia taktyki meczowej, kontuzje, faule oraz kartki, a poszczególni piłkarze opisani byli różnymi statystykami. Wielu uważa, że była to najbardziej zaawansowana symulacja piłki nożnej w tamtych czasach.

Na 16-bitowcach nie zabrakło także twórców MicroProse Soccera, którzy wrócili w 1992 roku z Sensible Soccerem. Gra ma dzisiaj status kultowy – charakteryzowało ją lekkie i zręcznościowe podejście do tematu wirtualnej piłki. Podobnie jak w poprzednim dziele developerów, także w tej produkcji można było więc wykonywać podkręcone strzały, a zawodnicy wyglądali niezbyt realistycznie (byli bardzo mali na tle dużego boiska). Innymi słowy – zabawy było sporo. I tak na dobrą sprawę, nadal jest – gra jest wciąż grywalna.

Autor: Piotrek66; Data: 11.07.2014
Źródło: http://www.cdaction.pl

Autor: Bliszka, Data: 30.03.2015